پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
چین بیش از هزار و ۱۰۰ نفر را به اتهام استفاده از رمزارزها برای پولشویی و کسب درآمد غیرقانونی دستگیر و بازداشت کرد.
  • 1400/04/22
  • حامد عظیمی

چین بیش از هزار و ۱۰۰ نفر را به اتهام استفاده از رمزارزها برای پولشویی و کسب درآمد غیرقانونی دستگیر و بازداشت کرد.

وزارت امنیت عمومی چین اعلام کرد که این افراد از طریق کلاه‌برداری تلفنی و اینترنتی دست به پولشویی زده‌اند و در این مسیر از رمزارزها استفاده کرده‌اند.

این دستگیری در حالی انجام شده که مقام‌های چین سرکوب تجارت رمزارزها را ماه‌های اخیر گسترش داده‌اند. این کشور ماه قبل سه نهاد صنعت خدمات مالی و پرداختی مربوط به رمزارزهای را ممنوع کرد و شورای دولتی کابینه چین وعده داده که با استخراج و تجارت بین‌کوین مقابله کند.

 
 

وزارت امنیت عمومی چین در اطلاعیه‌ای که در خصوص بازداشت این افراد منتشر شده می‌گوید تا بعد از ظهر روز چهارشنبه بیش از ۱۷۰ گروه جنایتکار را که با استفاده از ارزهای دیجیتالی در فرآیندهای پولشویی دخیل بوده‌اند، منهدم کرده است.

این وزارتخانه در بیانیه خود که از طریق شبکه اجتماعی بومی wechat منتشر شده همچنین گفت: «از آنجا که رمزارزها ماهیتی ناشناس، راحت و جهانی دارند به صورت فزاینده‌ای به مسیر مهمی برای پولشویی تبدیل شده است.»

چین می‌گوید پولشویان از مشتریان تبهکار خود کمیسیون ۱.۵ تا ۵ درصدی برای تبدیل درآمد غیرقانونی آنها به رمزارز از طریق صرافی‌های دیجیتال دریافت کرده‌اند و به همین دلیل متهم شده‌اند.

رمزارزها در سالهای اخیر و به ویژه یک‌سال اخیر به شدت در جهان مورد استقبال قرار گرفته و افراد زیادی در سراسر دنیا از این امکان جدید برای کسب درامد و همچنین سرمایه‌گذاری‌های بلند استفاده می‌کنند. اما چین در ماه‌های اخیر مقابله با فعالیت‌های کریپتویی را افزایش داده است.

 

چین از سال ۲۰۱۹ میلادی معامله رمزارزها را با هدف مبارزه با پولشویی در داخل سرزمینش همچنین جلوگیری از انتقال پول نقد به خارج از کشور ممنوع کرده است.