پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان

راهنمای ژاوکس

 • معاملات معکوس یا همان فیوچرز، همانند سایتهایی مثل Binance امکان باز کردن پوزیشن Sell در سقف قیمتی ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم نموده تا در اصلاحات بازار یا ریزش ارزهای دیجیتال کسب سود نمایند. بعبارت دیگر، کاربران ژاوِکس برخلاف کلیه سایت های معاملاتی ایرانی، می توانند در سقف قیمتی یک ارز دیجیتال (مثلا بیتکوین، اتریوم و غیره) را خریداری نموده و با پایین آمدن قیمت ارز دیجیتال خریداری شده به صورت معکوس، سود کسب نمایند. بعنوان مثال، فرض کنید قیمت بیتکوین در حال حاضر 30.000$ می باشد و شما از طریق معاملات معکوس اقدام به خرید در قیمت 30.000$ نموده و قیمت بیتکوین تا 25.000$ کاهش می یابد. در این حالت شما به میزان 5000$ به ازای هر بیتکوین سود کرده اید. ضریب بازار معکوس ژاوِکس در حال حاضر 1X می باشد.
  معاملات معکوس در صرافی آنلاین ژاوِکس شما را از ضرر در زمان اصلاح در امان نگه می دارد. بر خلاف سایر صرافی های ارز دیجیتال در ایران، ژاوکس در رشد و همچنین افت ارزهای دیجیتال می تواند برای شما سودساز باشد.


  مراحل انجام معاملات معکوس در ژاوِکس
  انجام معاملات معکوس در ژاوکس بسیار ساده و قابل فهم می باشد. جهت انجام معاملات معکوس ژاوکس، کافیست ابتدا وارد سایت شوید. سپس همانند شکل ذیل، از بخش منو، بازار معاملاتی را "معکوس" انتخاب نمایید.

   

  با انتخاب این گزینه، از منو سمت راست در سامانه معاملاتی ژاوِکس، به صورت دائم، بطور پیش فرض سیستم معاملاتی شما به صورت معکوس فعال خواهد بود. همچنین امکان تعیین نوع سیستم معاملاتی به صورت موقت و برای هر معامله مقدور می باشد.
  بعبارت دیگر، شما می توانید سیستم معاملاتی خود را در حالت عادی قرار داده که به صورت پیشفرض عادی باشد؛ اما در زمان هر معامله، در صورت نیاز، سیستم معاملاتی خود را در حالت معکوس قرار دهید. جهت تعیین سیستم معاملاتی معکوس به صورت موقت، کافیست در بخش ثبت سفارش (همانند شکل ذیل) گزینه معکوس را انتخاب نمایید.

   

  با انتخاب سیستم معاملاتی مورد نظر در بخش ثبت سفارشات خرید یا فروش، به صورت موقت امکان معامله خرید یا فروش معکوس یا عادی میسر می باشد. اما حالت پیش فرض سیستم معاملاتی ژاوِکس همان سیستم معاملاتی است که از طریق منو اصلی انتخاب شده است.
  منطق خرید و فروش معکوس در ژاوِکس
  در سیستم معاملاتی ژاوِکس، خریدهای معکوس به صورت ثبت سفارش فروش انجام می پذیرد. بدین معنی که، با ثبت یک سفارش خرید معکوس، به همان میزان درخواستی می بایست اقدام به فروش نمایید. بعنوان مثال، اگر شما تصمیم دارید بر روی ارز دیجیتال اتریوم (ETH) یک خرید معکوس به مقدار 1 عدد اتریوم و به قیمت 40.000.000 تومان را انجام دهید، در سیستم معاملاتی ژاوِکس می بایست 1 اتریوم را به فروش برسانید. بعبارت ساده تر، شما اقدام به خرید اتریوم در قیمت 40.000.000 می نمایید؛ اما برای شما یک سفارش فروش ثبت می گردد. با فروش موفق یک اتریوم (بعنوان مثال)، فرآیند خرید معکوس در ژاوِکس برای شما ثبت می-گردد.
  ارائه یک مثال از خرید معکوس در ژاوِکس
  جهت انجام یک خرید معکوس ارز دیجیتال اتریوم (بعنوان مثال)، کافیست از پنل داشبورد ابتدا ارز دیجیتال اتریوم را مانند شکل ذیل انتخاب نموده تا صفحه معاملاتی آن باز شود.

  با کلیک بر روی اتریوم از طریق منوی سرچ سایت که در همه صفحات در دسترس است یا انتخاب اتریوم در داشبورد معاملاتی، به صفحه ذیل هدایت خواهید شد.

   

  در این صفحه امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال (در اینجا اتریوم) امکان پذیر می باشد. جهت خرید کافیست دکمه خرید (سبز) و جهت فروش (در صورت داشتن دارایی ارز دیجیتال) کافیست دکمه فروش (قرمز) را انتخاب نمایید. با انتخاب این دکمه ها کادری سمت چپ ظاهر می گردد که در شکل ذیل نشان داده شده است.

   

  سپس در کادر سمت چپ، گزینه معکوس را انتخاب نموده که نوع معامله ما به صورت معکوس منظور گردد. سپس در کادر سمت چپ تعداد و قیمت خرید ارز دیجیتال مورد نظر (اتریوم در این آموزش) را انتخاب نموده و دکمه خرید را فشار می دهیم. در این حالت یک سفارش خرید معکوس برای شما ثبت می گردد که باید در سیستم معاملاتی ژاوکس به فروش برسد.
  پس از انتخاب دکمه خرید، سفارش شما در صف فروش همانند شکل ذیل اضافه می گردد:

   

  در اینجا ما قیمت 43.000.000 تومان را جهت خرید معکوس در نظر گرفته ایم که در این موقعیت فروش قرار گرفته است.
  بنابراین، سیستم معاملاتی ژاوِکس، یه فضای بسیار جذاب و راحت را برای شما جهت خرید و فروش معکوس و در امان ماندن از ریزش بازار فراهم نموده است.

  فیلم آموزش نحوه انجام معامله معکوس در صرافی ژاوِکس

  https://zhawex.ir/manage/freeFile_bundle/data/files/8825503_آموزشی.mp4

 • هشدارهای درون برنامه امکان ثبت آلارم برای ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی در ژاوِکس را فراهم می سازد. هشدارهای درون برنامه ای، به شما از طریق تماس تلفنی، پیامک، ایمیل، نوتیفیکیشن قیمت های تعیین شده به دلار یا تومان اطلاع رسانی می نماید. هشدارهای درون برنامه ای، در هر زمان و مکانی با شما به صورت سیستمی تماس گرفته و شما را از وضعیت بازار مطلع می سازد.
  بعنوان مثال، شما در خواب هستید و یک معامله باز بر روی قیمت 30.000$ در بیتکوین باز دارید. حال می-خواهید اگر قیمت بیتکوین به 31.000$ رسید، به شما اطلاع داده شود که خرید خود را بسته و کسب سود نمایید. یا در مواقعی شما منتظر فرا رسیدن موقعیت های خرید یا فروش مورد نظر خود می باشید اما لازم است که مادام چشمتان به مانیتور یا تلفن هوشمند خود باشد که این فرآیند بسیار خسته کننده است. سامانه ژاوِکس، هشدارهای درون برنامه ای را برای کاربران خود پیاده سازی نموده است که بدون نیاز به بررسی مادام ارزهای دیجیتال، قیمت ارز دیجیتال مورد نظر خود را با شرط های لازم تعیین نموده و از طریق تماس تلفنی یا پیامک، ایمیل و نوتیفیکیشن از قیمت لحظه ای مطلع گردد.
  هشدارهای درون برنامه ای در ژاوکس شما را در هر لحظه از قیمت مورد نظرتان مطلع می سازد. فرض کنید شما می خواهید بیتکوین را در قیمت 29.000$ خریداری نموده و هم اکنون قیمت بیتکوین 31.000$ می باشد. در حالت عادی می بایست لحظه ای چشمتان به صفحه موبایل یا مانیتور باشد؛ اما در ژاوِکس کافیست یک آلارم ثبت نمایید.
  جهت ثبت هشدارهای درون برنامه ای در ژاوِکس کافیست از منوی اصلی، گزینه "امکانات ویژه" و "تنظیم آلارم درون برنامه ای" را انتخاب نمایید.
  با انتخاب گزینه "تنظیم آلارم درون برنامه" به صفحه ذیل هدایت می شوید:
   
   
  در این صفحه لیست هشدارهای شما نمایش داده شده و همچنین می توانید یک "هشدار جدید" از طریق دکمه سبز رنگ ثبت نمائید. کافیست دکمه "هشدار جدید" را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه به صفحه ذیل هدایت خواهید شد:
   
   
  مرحله 1:
   
  شامل 5 گزینه می باشد که عبارتند از:
  1. نام کوین مورد نظر: که در این بخش می بایست نام کوین به فارسی (مثلا بیتکوین) یا لاتین (مثلا Bitcoin) یا علامت اختصار آن (مثلا BTC برای بیتکوین) را وارد نمود.
  2. عنوان هشدار: در این بخش برای هشدار خود یک نام را تعیین نموده تا در زمان رخداد، به شما اطلاع رسانی گردد.
  3. نوع هشدار: در این بخش تعیین می کنید که قیمت تعیین شده برای هشدار به دلار (قیمت جهانی ارز دیجیتال) باشد یا قیمت به تومان (آخرین معاملات ژاوِکس) باشد.
  4. شرط: در این بخش شرط مورد نظر که شامل بزرگتر، بزرگتر مساوی، مساوی، مخالف، کوچکتر و کوچکتر مساوی است را می بایست انتخاب نمود.
  5. قیمت:  در این بخش باید قیمت به دلار یا به تومان را وارد نمود.
  مرحله 2:
  در این مرحله می توانید نوع هشدار مربوطه را انتخاب نمایید. امکان ثبت هشدار با ارسال نوتیفیکیشن، ارسال ایمیل، ارسال پیامک و تماس تلفنی فراهم می باشد. هر کدام را فعال نمایید، به همان صورت به شما اطلاع رسانی می گردد. توصیه می شود که 4 گزینه فوق همیشه فعال باشد.
  مرحله 3:
  در نهایت نیز دکمه "ثبت هشدار" را انتخاب نموده تا هشدار شما ثبت نموده و در زمان رخداد به شما اطلاع-رسانی گردد.
  بنابریان، با سامانه معاملاتی ژاوِکس با خیال آسوده می توانید از رسیدن قیمت به محدوده مورد نظرتان مطلع شوید و با آسودگی خاطر به زندگی روزمره خود رسیدگی نمایید.
 • متن تعهدنامه

  • متن زیر باید به صورت دست نویس روی کاغذ نوشته شود و نام کامل به همراه تاریخ و امضا به صورت واضح در زیر آن قید شود.
  • از نوشتن متن با ماژیک خودداری نمایید.

  ضمن مطالعه و تایید قوانین استفاده از خدمات ژاوِکس، مدارک اینجانب جهت تایید هویت به این سایت ارسال می گردد. همچنین متعهد می شوم حساب کاربری و مدارک خود را در اختیار شخص دیگری قرار ندهم.

  نام و نام خانوادگی

  تاریخ 

  امضا

 • عکس سلفی و دست نوشته

  برای گرفتن عکس سلفی و تایید آن، باید نکات زیر را رعایت کنید.

  • کیفیت تصویر دست نویس روی کاغذ میبایست واضح و شفاف باشد.
  • مدارکی که هنگام گرفتن تصویر باید در دست گرفته شوند، عبارتند از: کارت ملی (یا شناسنامه نوع جدید دارای کد ملی و عکس)، کارت بانکی (یکی از کارت های بانکی ثبت شده در پروفایل) و فرم تعهد نامه.
  • اطلاعات کارت ملی، کارت بانکی و دست نوشته می بایست کاملا خوانا و واضح باشد.
  • حجاب اسلامی برای بانوان می بایست کاملا رعایت گردد.
  • برای آقایان رعایت شئونات اسلامی لازم می باشد.
  • استفاده نکردن از عینک و کلاه برای خانم ها و آقایان لازم می باشد.
  • دست نوشته حتما باید به خط خودتان باشد.
  • اطلاعات مهم مانند تاریخ انقضا و cvv2 را می توانید با برچسب بپوشانید، اما نام دارنده و شماره کارت بانکی کاملا واضح و خوانا باشد. 

   

  متن زیر را به صورت خوانا و دست نویس روی یک کاغذ بنویسید و امضا کنید. سپس مطابق با مراحل ذکر شده در بالا از خود سلفی گرفته و جهت احراز هویت نهایی ارسال نمایید. متن با خودکار نوشته شود از نوشتن متن با ماژیک و بصورت ناخوانا و ریز پرهیز کنید.

  متن دست نوشته

  ضمن مطالعه و تایید قوانین استفاده از خدمات ژاوِکس، مدارک اینجانب جهت تایید هویت به این سایت ارسال می گردد. همچنین متعهد می شوم حساب کاربری و مدارک خود را در اختیار شخص دیگری قرار ندهم.

  نام و نام خانوادگی

  تاریخ 

  امضاء

  نمونه عکس مورد قبول:

   

  نمونه تصاویر سلفی غیر قابل قبول:

  بنابراین در سریع­ترین زمان ممکن می­توانید اقدام به احراز هویت نموده و معاملات خود را از سر گیرید.

   

 • احراز هویت در صرافی آنلاین ژاوِکس

  پس از ثبت نام در سایت ژاوِکس، برای انجام معامله و خرید و فروش ارز دیجیتال می­بایست مراحل احراز هویت را مرحله به مرحله انجام داده و منتظر تایید اطلاعات توسط پشتیبان سایت باشید. فرآیند احراز هویت شامل مراحلی است که این مراحل به شرح ذیل می­باشد:

  مرحله اول: ثبت اطلاعات شخصی بصورت دقیق مطابق با اطلاعات مندرج در کارت ملی و شناسنامه

  _ نام، نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد می­بایست دقیقا مطابق با اطلاعات مندرج در کارت ملی و شناسنامه باشد.

  _ به منظور ادامه احراز هویت، یک کد 4 رقمی تاییدیه به ایمیل ثبت شده ارسال می گردد. لطفا به ایمیل خود مراجعه نموده و کد را در صفحه احراز هویت ثبت نمایید.

  _ جهت تکمیل نهایی مرحله اول احراز هویت، می بایست یک شماره تماس ثابت وارد نمایید. سپس کارشناسان سایت با شماره تلفن ثابت تماس حاصل نموده، به منظور تایید شماره تماس ثابت می بایست پاسخگو تلفن باشید.

  مرحله دوم: ثبت اطلاعات کارت بانکی

  شماره کارت وارد شده پس از استعلام از بانک تایید می گردد. بنابراین، شماره کارت حتما می بایست به نام شما بوده و واریز وجه تنها به وسیله شماره کارت مندرج شده در سایت مقدور می باشد.

  _ جهت انجام فرایند برداشت، ثبت شماره شبا الزامی است.

  _ امکان ثبت پنج شماره کارت و شبا به نام شما وجود دارد.

  _ در صورت عدم مطابقت نام دارنده کارت ثبت شده بعد از استعلام بانک، اطلاعات کارت ملی و اطلاعات کاربری ثبت شده در سایت، حساب کاربری شما مسدود می گردد.

  پس از تکمیل اطلاعات دکمه "اضافه کردن حساب جدید" را زده و دکمه بعدی را بزنید.

  مرحله سوم: آپلود کارت ملی

  با آپلود و تایید کارت ملی امکان ترید ارزهای دیجیتال برای شما مقدور می­باشد. کیفیت تصویر اسکن شده کارت ملی می­بایست واضح و شفاف باشد.

  _ حجم تصویر کارت ملی می بایست کمتر از  2mb باشد.

  _ فرمت های مورد پذیرش جهت بارگذاری عبارتند از : .png, .jpg, .jpeg

  _ اطلاعات مندرج در تصویر کارت ملی بارگذاری شده می بایست دقیقا مطابق با اطلاعات کاربری ثبت شده در مرحله قبل باشد.

  _ در صورت عدم مطابقت تصویر کارت ملی با اطلاعات کاربری ثبت شده در مرحله قبل، حساب کاربری شما مسدود می گردد.

   

  مرحله چهارم: بارگذاری تصویر سلفی با رعایت نکات ذکر شده

  احراز نهایی و تایید هویت شما با ارسال عکس سلفی می باشد، بعد از احراز نهایی و تایید توسط پشتیبان امکان واریز و برداشت کوین را دارید. این مرحله برای کاربران تریدر الزامی نمی­باشد.

  _ کیفیت تصویر دست نویس روی کاغذ میبایست واضح و شفاف باشد.

  _ مدارکی هنگام گرفتن تصویر باید در دست گرفته شود، عبارتند از: کارت ملی (یا شناسنامه نوع جدید دارای کد ملی و عکس)، کارت بانکی (یکی از کارت های بانکی ثبت شده در پروفایل) و فرم تعهد نامه.

  _ اطلاعات کارت ملی، کارت بانکی و دست نوشته می بایست کاملا خوانا و واضح باشد.

  _ حجاب اسلامی برای بانوان می بایست کاملا رعایت گردد.

  _ دست نوشته حتما باید به خط خودتان باشد.

  _ می‌توانید اطلاعات مهمی مانند تاریخ انقضا و cvv2 را با برچسب بپوشانید، اما نام دارنده و شماره کارت بانکی کاملا واضح باشد.

  بعد از آپلود عکس، حساب کاربری شما توسط پشتیبان سایت تایید می شود، معاملات خود را از انجام دهید.

  برای دیدن نحوه گرفتن عکس سلفی به راهنمای عکس سلفی به بخش راهنمای سایت مراجعه کنید.

 • آموزش نحوه ثبت نام در ژاوِکس

  سامانه ژاوِکس، جهت تسریع در انجام معاملات کاربران، امکان ثبت اطلاعات شخصی کاربران و احراز هویت را برای آنها را در مراحل اولیه ساده کرده است. در مراحل اولیه، کافیست ایمیلتان تایید شده و در نهایت کارت ملی خود را بارگذاری نموده تا بتوانید از تمامی امکانات ژاوِکس بهره­مند شوید.

  جهت انجام ثبت نام هویت، ابتدا به سایت  ژاوِکس وارد شوید (https://zhawex.ir/)

  1. در صفحه اول در قسمت سمت راست دکمه عضویت/ ورود را انتخاب نمائید.

   

  نکته: در هر کدام از صفحات سایت می توانید از قسمت بالا سمت چپ با زدن دکمه عضویت/ورود، در سایت ثبت نام نموده و سپس احراز هویت نمائید.

  نکته: اگر قبلا ثبت نام اقدام کرده اید، نام کاربری و رمز خود را وارد کنید.

  ثبت نام نکرده اید دکمه حساب کاربری جدید را بزنید.

  1. فرم ثبت نام را با اطلاعات شخصی* خود پر کنید.

  نکته : شماره همراه وارد شده حتما مربوط به خود شما و در دسترستان باشد، بعد از ثبت نام پیامک تایید، به شماره همراه وارد شده ارسال می شود.

  نکته: اسم و فامیل را حتما به صورت فارسی و مطابق با اطلاعات کارت ملی و شناسنامه  بنویسید؛ زیرا قابل ویرایش نمی باشد و برای احراز هویت، بعد از آپلود کارت ملی، اطلاعات مطابق داده شده و اگر اطلاعات متفاوت باشد احراز هویت شما تایید نمی شود.

  1. کد تایید را در قسمت بعد وارد کنید.

  1. با زدن دکمه تایید وارد پنل کاربری خود می شوید.

  نکته:  بعد از احراز هویت می توانید اقدام به خرید و فروش کنید.