پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
luna

لونا (ترا2)

LUNA, Terra2-LUNA

0 $
1 30,198 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 173,944 $
حجم معاملات 24h 24,501,833 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 30,320 تومان
آخرین معامله 30,285 تومان

لونا (ترا2) چیست؟

Terra یک پروتکل بلاکچین است که برای تأمین انرژی سیستم های پرداخت جهانی با ثبات قیمت ، از زنجیره های ثبات ثابت استفاده می کند. طبق کاغذ سفید خود ، Terra ثبات قیمت و استقبال گسترده از ارزهای فیات را با مقاومت در برابر سانسور بیت کوین (BTC) ترکیب می کند و شهرک های سریع و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد.

توسعه Terra در ژانویه 2018 آغاز شد و شبکه اصلی آن رسماً در آوریل 2019 آغاز به کار کرد. از سپتامبر 2020 ، این سکه های پایدار به دلار آمریکا ، وون کره جنوبی ، توگریک مغولستان و سبد حقوق ویژه صندوق بین المللی پول ارائه می دهد - و این برنامه قصد دارد گزینه های اضافی را ارائه دهد.

از توکن بومی Terra ، LUNA ، برای تثبیت قیمت پول های ثابت پروتکل استفاده می شود. دارندگان LUNA همچنین می توانند پیشنهادهای حاکمیتی را ارائه دهند و رأی دهند.

چه کسانی بنیانگذار Terra هستند؟

Terra در ژانویه 2018 توسط Daniel Shin و Do Kwon تاسیس شد. این دو نفر این پروژه را راهی برای هدایت سریع پذیرش فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده از طریق تمرکز بر ثبات قیمت و قابلیت استفاده دانستند. کوون سمت مدیرعاملی آزمایشگاه Terraform ، شرکت پشت سر Terra را به عهده گرفت.

قبل از توسعه Terra ، Shin بنیانگذار و ریاست Ticket Monster را بر عهده داشت ، که در اصطلاح دیگر TMON (یک پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی کره جنوبی)نیز شناخته نمی شود . وی بعداً یکی از بنیانگذاران Fast Track Asia ، یک شرکت استارتاپی بود که با کارآفرینان برای ایجاد شرکتهای کاملاً کاربردی کار می کرد.

کوون قبلاً تاسیس و به عنوان مدیرعامل Anyfi ، استارتاپی ارائه دهنده راه حل های غیرمتمرکز شبکه بی سیم مش تاسیس و به عنوان مدیر عامل آن فعالیت می کرد. وی همچنین به عنوان مهندس نرم افزار در مایکروسافت و اپل کار کرده است.

چه چیزی Terra را منحصر به فرد می کند؟

Terra به دنبال جدا کردن خود از طریق استفاده از پولهای ثابت است و بیان می کند که مزایای بدون مرز ارزهای رمزپایه را با ثبات قیمت روز ارزهای فیات ترکیب می کند. این میخ خود را از طریق یک الگوریتم نگه می دارد که به طور خودکار عرضه پایدار کوین را بر اساس تقاضای آن تنظیم می کند. این کار را با ایجاد انگیزه در اختیار دارندگان LUNA برای مبادله LUNA و پولهای ثابت با نرخ ارز سودآور ، در صورت لزوم ، جهت گسترش یا انقباض عرضه پایدار بیت کوین برای مطابقت با تقاضا ، انجام می دهد.

Terra چندین مشارکت با سیستم عامل های پرداخت ، به ویژه در منطقه آسیا و اقیانوسیه ایجاد کرده است. در جولای 2019 ، Terra اعلام کرد که با Chai ، یک برنامه پرداخت تلفن همراه مستقر در کره جنوبی ، مشارکت دارد که در آن خریدهای انجام شده با استفاده از برنامه در سیستم عامل های تجارت الکترونیکی از طریق شبکه بلاک چین Terra انجام می شود. هر معامله منوط(به طور متوسط) به هزینه ای 2٪ تا 3٪ از بازرگان است.

علاوه بر این ، Terra توسط اتحاد Terra ، گروهی از مشاغل و سیستم عامل های حمایت از تصویب Terra ، پشتیبانی می شود. در فوریه 2019 ، این شرکت اعلام کرد که سیستم عامل های تجارت الکترونیکی از 10 کشور مختلف ، به نمایندگی از پایگاه کاربری 45 میلیون نفر و ارزش ناخالص کالای 25 میلیارد دلار ، اعضای این اتحادیه هستند.

چه تعداد سکه لونا در گردش وجود دارد؟

Terra دارای 1 میلیارد نشانه است. اگر از این تعداد فراتر رود ، LUNA می سوزد تا زمانی که به سطح عرضه تعادل برگردد. در صورت لزوم ، نشانه های جدید LUNA از طریق الگوریتم پروتکل ضبط می شوند تا قیمت Stablycoins Terra را حفظ کنند.

 لونا ابتدا برای خرید در یک توکن فروش خصوصی برای سرمایه گذاران اولیه در دسترس قرار گرفت که شامل بازوهای سرمایه گذاری صرافی های بزرگ مانند Binance ، OKEx و Huobi بود. این فروش در آگوست 2018 به پایان رسید و در نتیجه ، لونا 32  میلیون دلار درآمد کسب کرد. از 385،245،974 LUNA ضرب شده برای فروش ، 10٪ مختص آزمایشگاههای Terraform ، 20٪ برای کارمندان و مشارکت کنندگان پروژه ، 20٪ برای Terra Alliance ، 20٪ برای ذخایر ثبات قیمت ، 26٪ برای حامیان پروژه و 4٪ برای نقدینگی پیدایش بود.

شبکه لونا چگونه ایمن است؟

بلاکچین Terra با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام مبتنی بر Tendermint تأمین می شود که در آن دارندگان رمز لونا برای اعتبار سنجی معاملات ، نشانه های خود را به عنوان وثیقه در نظر می گیرند و به نسبت مقدار لونا سهام پاداش دریافت می کنند. دارندگان توکن همچنین می توانند دیگران را به تأیید معاملات از طرف خود ، با تقسیم درآمد حاصل از آن ، واگذار کنند. Terra همچنین راهنمایی های بیشتری را به بهترین روش برای کمک به حفظ امنیت شبکه به گره های اعتبارسنج ارائه می دهد.

در ماه مه 2019 ، اندکی پس از فعال شدن شبکه اصلی Terra ، شرکت تأیید بلاکچین و آزمایش نفوذ CertiK ممیزی امنیتی شبکه را به پایان رساند. این مدل اقتصادی خود را مورد آزمایش قرار داد تا در برابر دستکاری بازار ، معماری و زبان کدگذاری آن را آزمایش کند. CertiK دریافت که "مدل سازی و استدلال ریاضی" شبکه Terra "صحیح تلقی می شود" ، اگرچه در مورد عملکرد بلاکچین توضیحی نمی دهد.

لونا را از کجا می توانید خریداری کنید؟

رمز بومی Terra ، LUNA ، در چندین صرافی ارز رمزنگاری شده از جمله Huobi ، Bitfinex و Upbit ذکر شده است که در آن می توان با ارزهای فیات ، ارزهای پایدار و سایر ارزهای رمزپایه داد و ستد کرد.