پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
ltc

لایت کوین

LTC, Litecoin

79 $
0.40 4,519,140 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 5,523,917,516 $
حجم معاملات 24h 523,915,702 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 4,521,361 تومان
آخرین معامله 4,511,252 تومان

لایت کوین چیست؟

لایت کوین( (LTC ارز رمزنگاری شده ای است که با استفاده از خصوصیات منحصر به فرد فناوری بلاکچین ، پرداخت های سریع ، ایمن و کم هزینه طراحی شده است.

این ارز رمزنگاری شده براساس پروتکل بیت کوین (BTC) ایجاد شده ، اما از نظر الگوریتم هش استفاده شده ، کلاهک سخت ، زمان معاملات بلوک و چند عامل دیگر متفاوت است. لایت کوین زمان بلوک فقط 2.5 دقیقه و هزینه های معامله بسیار کمی دارد و همین دلیل لایت کوین را برای معاملات خرد و پرداخت در محل فروش مناسب می کند.

لایت کوین در 7 اکتبر 2011 از طریق یک مشتری متن باز در GitHub منتشر شد و شبکه لایت کوین پنج روز بعد در 13 اکتبر 2011 به کار خود ادامه داد. از آن زمان ، این مورد هم در استفاده و هم در پذیرش در بین بازرگانان استقبال زیادی داشته و به نظر می رسد در دهه جاری در میان ده ارز رمزنگاری شده برتر توسط سرمایه بازار قرار بگیرد.

ارز رمزنگاری شده توسط چارلی لی ، کارمند سابق گوگل ، که قصد داشت لایت کوین "نسخه ساده بیت کوین" باشد ، ایجاد شده ، البته بسیاری از ویژگی های مشابه بیت کوین - البته از نظر وزن کم- را دارد.

چه کسانی بنیانگذار لایت کوین هستند؟

همانطور که در مبحث بالا اشاره شد، لایت کوین توسط چارلی لی ، یک پذیرنده ارز رمزنگاری اولیه و نامی که در صنعت ارزهای رمزپایه بسیار مورد توجه قرار گرفت ، تأسیس شد.

چارلی لی ، معروف به "Chocobo" ، معدنچی و دانشمند رایانه ای اولیه بیت کوین است که مهندس نرم افزار سابق گوگل بود. علاوه بر این ، چارلی لی قبل از رفتن به فعالیت های دیگر ، بین سال های 2015 و 2017 نقش مدیر مهندسی در Coinbase را بر عهده داشت.

 امروز ، چارلی لی مدافع صریح ارزهای رمزپایه و مدیرعامل بنیاد لایت کوین است." یک سازمان غیر دولتی که در کنار تیم توسعه هسته لایت کوین برای کمک به پیشبرد لایت کوین فعالیت می کند".

علاوه بر لی ، بنیاد لایت کوین شامل سه نفر دیگر در هیئت مدیره به نام های Xinxi Wang ، Alan Austin و Zing Yang  می باشد.

چه چیزی لایت کوین را منحصر به فرد می کند؟

در پشت سر بیت کوین ، لایت کوین دومین ارز رمزپایه خالص محبوب است. این موفقیت را می توان تا حد زیادی به دلیل سادگی و فواید روشن کاربردی آن دانست.

از ژانویه 2021 ، لایت کوین یکی از رایج ترین ارزهای رمزپایه و اکنون بیش از 2000 بازرگان و فروشگاه LTC را در سراسر جهان می پذیرند.

مزیت اصلی آن از سرعت و مقرون به صرفه بودن آن میباشد. معاملات لایت کوین معمولاً فقط در چند دقیقه تأیید و هزینه های معاملات تقریباً ناچیز است. این امر آن را به گزینه ای جذاب برای بیت کوین در کشورهای در حال توسعه تبدیل می کند ، جایی که هزینه های معاملات ممکن است عاملی تعیین کننده برای پشتیبانی ارز رمزنگاری شده باشد.

در اواخر سال 2020 ، لایت کوین همچنین شاهد عرضه آزمایشی MimbleWimble (MW) بود که برای آزمایش معاملات محرمانه Mimblewimble در لایت کوین استفاده می شود. هنگامی که این ویژگی در شبکه اصلی در دسترس باشد ، کاربران لایت کوین همچنین از حریم خصوصی و قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی بهره مند می شوند.

چه تعداد سکه لایت کوین( (LTC در گردش وجود دارد؟

مانند اکثر ارزهای رمزپایه اثبات کار (POW) ، مقدار لایت کوین در گردش با هر بلاک تازه استخراج شده به تدریج افزایش می یابد.

از ژانویه 2021 ، از مجموع حداکثر 84 میلیون تأمین کالا ، 66.245 میلیون LTC قبلاً استخراج شده است. بنیاد لایت کوین اخیراً تخمین زده که بیش از 100 سال خواهد بود تا لایت کوین به دقت کامل برسد (حدود سال 2140) - از آنجا که تعداد LTC استخراج شده در هر بلوک به عنوان بخشی از برنامه نصف شدن پاداش بلوک هر چهار سال کاهش می یابد.

حدود 500000 LTC در روز اول پس از استخراج بلوک پیدایش LTC نصب شد و چارلی لی و احتمالاً سایر توسعه دهندگان اولیه لایت کوین از اولین استخراج کنندگان بودند.

علیرغم این ، به عنوان یک دارایی نسبتاً توزیع شده ، توسعه دهندگان لایت کوین یا چارلی لی هیچگونه سود مستقیمی از عملکرد لایت کوین دریافت نمی کنند - به غیر از هر چیزی که ممکن است به عنوان بخشی از روند استخراج منظم بدست آورند.

امنیت شبکه لایت کوین چگونه است؟

به عنوان ارز رمزپایه مبتنی بر بلاکچین ، لایت کوین با دفاع های رمزنگاری فوق العاده قوی ایمن شده که شکستن آن را عملا غیرممکن می کند.

مانند بیت کوین و چندین ارز رمزنگاری شده دیگر ، لایت کوین از الگوریتم اجماع PoW برای اطمینان از تأیید معاملات به سرعت و بدون خطا استفاده می کند. قدرت ترکیبی شبکه استخراج لایت کوین از هزینه های مضاعف و حملات دیگر جلوگیری می کند ، در حالی که اطمینان حاصل کنید که شبکه 100٪ uptime دارد.

از کجا می توانید لایت کوین( (LTCبخرید؟

لایت کوین یکی از معدود ارزهای رمزپایه با طیف گسترده ای از جفت های معاملات فیات است و هنگام خرید لایت کوین با دلار آمریکا (دلار آمریکا) ، وون کره (KRW) ، یورو (یورو) و بیشتر قابل مبادله است. برخی از برجسته ترین نام ها عبارتند از Huobi Global ، Binance ، Coinbase Pro ، OKEx و Kraken.