پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
ftm

فانتوم

FTM, Fantom

0 $
0.57 34,470 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 588,915,999 $
حجم معاملات 24h 36,214,122 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 34,855 تومان
آخرین معامله 34,144 تومان

فانتوم چیست؟

فانتوم یک پلت فرم قرارداد هوشمند نمودار چرخشی (DAG) است که خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) را به توسعه دهندگان با استفاده از الگوریتم اجماع سفارش داده شده خود ارائه می دهد.

همراه با رمز داخلی FTM ، فانتوم قصد دارد مشکلات مربوط به سیستم عامل های قرارداد هوشمند ، به ویژه سرعت معامله را حل کند ، که به گفته توسعه دهندگان ، این مشکلات به کمتر از دو ثانیه کاهش یافته است.

بنیاد فانتوم ، که نظارت بر عرضه محصولات فانتوم را آغاز می کند ، در اصل در سال 2018 ایجاد، با راه اندازی OPERA ، شبکه اصلی فانتوم در دسامبر 2019 ایجاد شد.

چه کسانی بنیانگذار فانتوم هستند؟

بنیاد فانتوم توسط دانشمند کامپیوتر کره جنوبی دکتر Ahn Byung Ik تاسیس شد. در حال حاضر ، مدیر عامل پلت فرم مایکل کنگ است.

تیم پشتیبان فانتوم عمدتا در زمینه توسعه بلاکچین پشته کامل تجربه زیادی دارد و هدف آن ایجاد یک بستر قرارداد هوشمند است که از مقیاس پذیری ، تمرکززدایی و امنیت برخوردار است.

طبق وب سایت رسمی آن ، تیم فانتوم همچنین از مهندسان متخصص ، دانشمندان ، محققان ، طراحان و کارآفرینان تشکیل شده است. کارمندان در سراسر جهان مستقر هستند و مطابق با اخلاق یک سیستم عامل توزیع شده هستند.

چه چیزی فانتوم را منحصر به فرد می کند؟

فانتوم تلاش می کند تا برای تسهیل DeFi و سرویس های مربوطه بر اساس قراردادهای هوشمند از سازوکار اجماعی ساخته شده در ابتدا استفاده کند.

سازوکار ، Lachesis ، امید ظرفیت بسیار بالاتر و نهایی سازی معامله دو ثانیه ای ، همراه با بهبود امنیت نسبت به سیستم عامل های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام (PoS) است.

این پروژه با تطبیق اتریوم، توسعه دهندگانی را که می خواهند راه حل های غیرمتمرکز را به کار گیرند ، جلب می کند. طبق ادبیات رسمی آن ، مأموریت آن "اعطای سازگاری بین کلیه نهادهای معاملاتی در سراسر جهان" است.

توکن داخلی PoS آن ، FTM ، ستون فقرات معاملات را تشکیل می دهد و اجازه می دهد تا فعالیت های جمع آوری و جمع آوری هزینه ، همراه با پاداش کاربر که نماینده دوم است.

از طریق فروش توکن در سال 2018 ، فانتوم تقریباً 40 میلیون دلار برای تأمین بودجه توسعه جمع آوری کرد.

چند سکه فانتوم(FTM) در گردش وجود دارد؟

FTM یک رمز اثبات سهام (PoS) است که در واقع در چندین تجسم وجود دارد.

سازگاری این سیستم عامل با اتریوم به این معنی است که کاربران می توانند یک FTM استاندارد ERC-20 خریداری کنند ، که پس از دریافت کیف پول خود به طور خودکار به FTM بومی تبدیل می شود. نسخه دیگری از FTM با استفاده از استاندارد BEP2 در Binance Chain موجود است. فقط FTM بومی را می توان در خود شبکه اصلی فانتوم OPERA استفاده کرد.

کل عرضه FTM 3.175 میلیارد توکن است که در حال حاضر 2.4321.836.844FTM در گردش است. مابقی با توجه به یک برنامه تا سال 2023 منتشر می شوند.

Staking بخش مهمی از توکنومیک را تشکیل می دهد ، بخشی از عرضه که به طور خاص برای دریافت پاداش به کاربرانی که FTM دارند ، اختصاص داده شده است.

امنیت شبکه فانتوم چگونه است؟

فانتوم برای تهیه خدمات و ایمن سازی شبکه خود از الگوریتم اثبات سهام متناسب با سفارش استفاده می کند. معروف به Lachesis ، این نمونه ای از سازوکار اجماع به اصطلاح ناهمزمان بیزانس (aBFT) است.

با حذف رهبری در میان شرکت کنندگان در شبکه ، فانتوم از خطر حمله کم هزینه جلوگیری می کند ، در حالی که staking انگیزه های بیشتری برای اطمینان از عملیات با استفاده از دارنده های رمز FTM به کاربر می افزاید.

فانتوم (FTM) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

رمز فانتوم FTM به صورت آزاد قابل تجارت و در صرافی های بزرگی مانند Binance ، Gate.io و OKEx Korea یافت می شود.

FTM بر روی چندین پروتکل وجود دارد ، با نشانه های ERC-20 ، BEP2 و فانتوم's OPERA خود همه در گردش هستند.