پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
ada

کاردانو

ADA, Cardano

0 $
0.44 24,160 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 10,684,161,822 $
حجم معاملات 24h 868,143,512 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 24,265 تومان
آخرین معامله 24,122 تومان

کاردانو چیست؟

کاردانو یک پلت فرم بلاکچین اثبات سهام است که هدف آن اجازه دادن به "تغییر دهندگان ، مبتکران و چشم اندازها" برای ایجاد تغییرات مثبت جهانی است.

این پروژه منبع آزاد همچنین با هدف "توزیع مجدد قدرت از ساختارهای غیرقابل پاسخگویی تا حاشیه به افراد" کمک به ایجاد جامعه ای با امنیت ، شفافیت و عادلانه تر می باشد.

کاردانو در سال 2017 تاسیس و رمز ADA برای اطمینان از مشارکت مالکان در فعالیت شبکه طراحی شده است. به همین دلیل ، کسانی که ارز رمزنگاری شده را دارند ، حق رای دادن در مورد هرگونه پیشنهاد در رابطه با  نرم افزار را دارند.

تیم پشت بلاکچین لایه ای می گویند که قبلا موارد استفاده جالبی برای فناوری آن وجود داشته که هدف آن اجازه دادن به برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند با مدولار بودن است.

کاردانو توسط شرکت های کشاورزی برای ردیابی محصولات تازه از مزرعه به مصرف مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که سایر محصولات ساخته شده روی این سیستم عامل اجازه می دهد تا مدارک تحصیلی را به روشی ضد دستکاری ذخیره کرده و خرده فروشان کالاهای تقلبی را به سختی کنترل کنند.

موسسان کاردانو چه کسانی هستند؟

کاردانو توسط چارلز هوسکینسون تاسیس شد ، وی همچنین یکی از بنیانگذاران شبکه اتریوم بود. وی مدیرعامل IOHK ، شرکتی است که بلاکچین Cardano را ساخته است.

در مصاحبه ای با سری Crypto Titans CoinMarketCap ، هوسکینسون گفت که او در سال 2011 درگیر ارزهای رمزنگاری شده بود و در معدن و تجارت سرگرم بود. وی توضیح داد که اولین مشارکت حرفه ای وی در صنعت در سال 2013 اتفاق افتاد ، زمانی که او دوره ای را در مورد بیت کوین ایجاد کرد که در پایان توسط  80000 دانشجو برگزار شد.

هوسکینسون علاوه بر یک کارآفرین فناوری ، ریاضیدان نیز هست. در سال 2020 ، شرکت فناوری وی ADA به ارزش 500000 دلار به آزمایشگاه تحقیق و توسعه Blockchain دانشگاه وایومینگ اهدا کرد.

چه چیزی کاردانو را منحصر به فرد می کند؟

Cardano یکی از بزرگترین زنجیره های بلوکی است که با موفقیت از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می کند ، که انرژی کمتری نسبت به الگوریتم اثبات کار مورد اعتماد بیت کوین دارد. اگرچه اتریوم بسیار بزرگتر در حال ارتقا به PoS است ، اما این انتقال فقط به تدریج انجام می شود.

این پروژه به خاطر اطمینان از اینکه همه فناوری های توسعه یافته از طریق یک فرآیند تحقیق همتا بررسی می شوند، افتخار می کند ، به این معنی که ایده های جسورانه می توانند قبل از اعتبار سنجی به چالش کشیده شوند. به گفته تیم کاردانو ، این سختگیری علمی به دوام و پایداری بلاکچین کمک می کند این احتمال را می دهد که از قبل مشکلات احتمالی پیش بینی شود.

در سال 2020 ، کاردانو نسخه Shelley را ارتقا داد که هدف آن ساخت زنجیره بلوک خود "50 تا 100 برابر غیر متمرکز" نسبت به سایر بلاک چین های بزرگ است. در آن زمان ، هوسکینسون پیش بینی کرد که این امر زمینه را برای فعالیت صدها دارایی در شبکه آن هموار می کند.

چه تعداد سکه کاردانو (ADA) در گردش وجود دارد؟

حداکثر 45 میلیارد ADA عرضه وجود دارد - اما در زمان نوشتن این مقاله ، یک عرضه در حدود 31 میلیارد دلار وجود داشته است. پنج دور فروش عمومی توکن کاردانو بین سپتامبر 2015 تا ژانویه 2017 برگزار شد.

با راه اندازی شبکه تقریباً 2.5 میلیارد ADA به IOHK اختصاص یافت. در همین حال ، 2.1 میلیارد ADA اضافی به Emurgo ، یک شرکت فناوری جهانی بلاکچین که به عنوان بنیانگذار پروتکل کاردانو خدمت می کرد ، داده شد. آخرین و نه کمترین ، 648 میلیون ADA به بنیاد غیرانتفاعی کاردانو اعطا شد که هدف آن ارتقا the سیستم عامل و افزایش سطح پذیرش است.

به طور کلی ، حدود 16٪ از کل تأمین ADA به بنیانگذاران پروژه اختصاص یافت که 84٪ باقیمانده بین سرمایه گذاران تقسیم شده است.

شبکه کاردانو چگونه ایمن است؟

کاردانو از طریق یک پروتکل PoS "سازگار با محیط زیست ، با قابلیت اطمینان قابل اطمینان" که به نام Ouroboros شناخته می شود ، ایمن می شود.

این پروژه می گوید که Ouroboros با استفاده از قدرت قابل ملاحظه ای کمتر ، ضمانت های امنیتی را که توسط سازوکار اجماع PoW ارائه می شود ، بهبود می بخشد ادعا می کند که انرژی آن چهار برابر بیشتر از بیت کوین است.

این به عنوان ترکیبی از فناوری منحصر به فرد و سازوکارهای تأیید شده ریاضی ، همراه با روانشناسی رفتاری و فلسفه اقتصادی توصیف می شود. به طور کلی ، هدف Ouroboros دستیابی به رشد پایدار و اخلاقی است.

مکانیسم تشویقی به این معنی است که شرکت کنندگان در شبکه به دلیل مشارکت خود پاداش می گیرند.

کاردانو (ADA) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

به عنوان یکی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده در جهان از نظر سرمایه بازار ، در یافتن صرافی عمده برای خرید کاردانو از جمله Binance ، Bittrex ، eToro و HitBTC مشکل زیادی نخواهید داشت.