پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
babydoge

بیبی دوج

BABYDOGE, Babydoge

0 $
1.60 0.000097 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 0 $
حجم معاملات 24h 0 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 0 تومان
آخرین معامله 0 تومان

بیبی دوج چیست؟

بیبی دوج کوین (Baby Doge Coin) با ارز اختصاصی خود با نام بیبی دوج ارز دیجیتالی است که در سال ۲۰۲۱ به بازار معرفی شد و با استقبال افرادی همچون ایلان ماسک، در عرض فقط یک ماه شاهد رشدی ۲,۸۰۰درصدی بود. ناگفته نماند طی چندماه بعد قیمت این کوین تقریباً تا حد قیمت اولیه افت کرد، اما افت‌وخیزهای متعددی را هم تجربه کرد و اوایل سال ۲۰۲۳، حتی تا ارزش بازار ۵۰۰میلیون دلاری هم پیش رفت.

ایلان ماسک با دست‌گذاشتن روی هر دارایی دیجیتالی می‌تواند موج عظیمی از توجه را به آن دارایی جلب کند. این جریان به‌طور ویژه با دوج کوین آغاز شد و سپس به بی بی دوج کوین رسید که برخی آن را به‌صورت استعاری «فرزند» (baby) دوج کوین می‌دانند.

بیبی دوج چیست؟
بیبی دوج (BabyDoge) توکنی با استاندارد BEP۲۰ روی زنجیره هوشمند بایننس (بایننس اسمارت چین) است که البته روی اتریوم هم موجود است. این توکن درواقع اسپین‌آف (مشتق) دوج کوین (Dogecoin) معروف به شمار می‌رود. بیبی دوج سریع و مقیاس‌پذیر است و هر تراکنش آن ۵ ثانیه طول می‌کشد. کاربران بی بی دوج در ازای هر تراکنش ۱۰درصد کارمزد پرداخت می‌کنند که ۵درصد آن در بین سایر کاربران توزیع می‌شود.
لوگو و نماد بی بی دوج و دوج‌کوین هردو از نژاد سگی به‌نام شیبا اینو الهام گرفته شده. بااین‌حال، مواردی همچون نوع بلاک چین، اقتصاد توکنی، حجم معاملات و ارزش کل بازار دوج کوین و بی بی دوج نشان می‌دهند که احتمالاً شباهت نام و لوگوی توکن تنها وجه تشابه این دو میم‌کوین (meme coin) است.

 برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیبی دوج کوین عبارت‌اند از:

  • مقیاس‌پذیری بالا
  • ماهیت ضدتورمی به‌علت سازوکار توکن‌سوزی منحصربه‌فرد
  • فعالیت‌های خیرخواهانه برای سگ‌ها

بهره‌مندی از مزایای زنجیره هوشمند بایننس مانند سرعت بالای تراکنش، کارمزد اندک و کارایی بیشتر، بی بی دوج کوین را در میان سایر میم‌کوین‌ها برجسته کرده است. به گفته تیم توسعه، تراکنش‌های این شبکه درعرض ۵ثانیه انجام می‌شوند. پردازش هر بلاک تراکنش‌های بی بی دوج فقط ۱دقیقه طول می‌کشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل‌توجه Babydoge ماهیت ضدتورمی و سازوکار توکن‌سوزی آن است. همچنین، بیبی دوج نوعی سیستم سهام‌گذاری هوشمند هم مدیریت می‌کند که در آن، هودلرها (دارندگان) توکن برای افزایش میزان و نگهداری بلندمدت بیبی دوج در کیف پول‌هایشان پاداش دریافت می‌کنند.

بیبی دوج کوین تسهیل دسترسی افراد به ارزهای دیجیتال و کمک‌های خیریه‌ای را دو هدف اصلی خود می‌داند. باید اضافه کنیم که این توکن جامعه‌محور، از روش‌های مختلفی از جمله ارائه محصولات منحصربه‌فرد در اکوسیستم خود استفاده می‌کند تا به جامعه طرفدارانش نزدیک‌تر شود.

علاوه‌براین، طبق وایت پیپر کوتاه و مختصر بی بی دوج، این پروژه بخشی از درآمد فعالیت‌های مختلف شبکه را درقالب یک کمپین خیریه به امداد سگ‌هایی اختصاص می‌دهد که نیازمند سرپناه و اقدامات پزشکی هستند. گزارش‌های مستندشده از کمک‌های چندصددلاری به سازمان‌های امداد حیوانات نشان می‌دهد بی بی دوج بر عهد خود وفادار مانده است.